Sulama sistemi su kaçakları tespiti 100 TL ve onarımı

Sulama Sistemi su Kaçakları 100 TL ve onarımı

bahce-sulama-sistemi-sprinkler

Sulama sistemleri karmaşık bir yapıya ve yerin derininde bulunan borular sebebi ile tespiti uğraştırıcı olmaktadır. sızıntı olup olmadığını dikkatle kontrol edin. Ortalama sulama sistemi bir bahçe hortumu için dakikada 27 litre su kullanımı olur. En basit yöntemlerden biri su kullanımı yapmadğınız halde, musluklar kapalı ise su sayacı döndüğünde sulama sisteminizde su kaçağı olduğu kesindir. Açık muslukları her kullanımdan sonra kapalı olduğundan emin olun, hatta küçük su damlaları bile zaman içerisinde büyük miktarda su kaybına ve israfa neden olur. Meşhur atasözünde anlatıldığı gibi ” Damlaya damlaya göl olur” açık ve net bir şekilde anlaşılacağı gibi damlayan musluklar bile bir havuzu doldurmaya yetecek kadar azimlidir.

Belirtiler, Önlemler Ve ÇÖZÜMÜ

Sulama Yapmadığınız Halde Eğer yağmurlama sisteminde bir sızıntı olduğunu düşünüyorsanız, daha fazla ıslak çim, çiçek, bitki olan bölgeyi kontrol ediniz. Bir sistemin check-up edilmesi için sulama sistemi su kaçağı tespit uzmanına başvurun.Eğer gözle görülen bir bölgede su sızıntısı var ise tamir edilmelidir.

Eğer bir sızıntı olup olmadığını anlamak istiyorsanız şu basit adımları izleyin:

Adım 1 – Tüm su kullanarak aletleri ve mülkiyet fiskiyelerini kapatın. Bunlar, aşağıdakileri içerir:

(SULAMA SİSTEMİ BÖLGESİ İÇERİSİNDE MEVCUT İSE;)

* Evin içinde ve dışında bulunan musluklar
*  Duş,
*  Lavabo,
*  yıkama makineleri,
*  su kullanan aletleri kapatın

NOT: Bu uygulamar sonrasında uzman bir tesisatçı firmadan servis talebinde bulunabilirsiniz. Firmamız bu konuda sizlere yardımcı olabilecek tecrübeye sahip ve yeterli donanımı mevcuttur.