Su KaçaklarInı Algılama DEDEKTÖR VE KAMERA 100 TL

100 TL Su KaçaklarInı Algılama DEDEKTÖR VE KAMERA 100 TL

100 TL En değerli kaynaklarımızdan ilk öncelik arasında su bulunur. Su israfını önlemek için elimizden gelen her şeyi yapmak paradan tasarruf etmek gibi önlemler hayati bir kaynak olan suyu korumamıza yardımcı olur.

Su kaçakları iki kısıma ayrılır.

1 – Temzi su kaçağı 100 TL

su-kacaklari-algilama-dedektoru-temiz-su

2 – Pis su kaçağı

su-kacaklari-algilama-kamerasi-pis-su
Yüksek su tüketimi olmadığı zamanlarda su faturasında yüksek bir artış farkettiğiniz de su sızıntı şüphesi aklımıza gelmektedir. Ev veya işyerinizde kullanılan su miktarını ortalama fatura üzerinden tahmin etmek kolay bir yöntemdir. Su kaçağı gözle görülemeyecek düzeyde ise en geç 30 gün sonra yani bir diğer su faturasının yüksek artışı ile anlayabilirsiniz. Su sızıntı çeşitlerini aşağıda sıralayarak sizlerle paylaşıyoruz.

Tuvaletlerde ki su Sızıntıları:

Yüksek hacimli su sızıntıları tuvaletler de ve banyolarda oluşabilmektedir. Bu sızıntıların nedeni genellikle aşınmış veya yanlış hizalanmış parçalardan kaynaklanır. Boru parçalarının iyi kaynak olmaması, tecrübesiz su tesisatçısı, kullanılan kalitesiz malzemeler vs. Örneğin Kullanım olmadığı halde dolup taşan bir sifon saatte 20-40 litre su israfına neden olabilir.Bu oran yılda 175.000 – 350.000 litre (175-350 metreküp), yüzme havuzu dolduracak kadar su israfı oluşturur. Bu tür su Kaçakları yılda birkaç bin TL ye ulaşabilir.

Banyo da su sızıntıları, lavabo, mutfak su sızıntıları gibi diğer konular için sitemizde bulunan linklerden yararlanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerimizi arayabilir detaylı bilgi alabilir veya servis hizmeti talebinde bulunabilirsiniz.