Cihazlı Sistemle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı Sistemle Su Kaçağı Bulma

Cihazlı sistemle su kaçağı bulma nasıl yapılır? Göz ile görülemeyen bulunamayan su sızıntıları cihazlar yardımı ile bulunur. Her su sızıntısı ve bölge için farklı cihazlar kullanılır. Dinleme, algılama ve görüntüleme gibi ekipmanlar ile etrafı hiç kırmama veya az kırma gibi sonuç çözümlü hizmetler verilmektedir. Bu konu ile alakalı dört çeşit su kaçak bulma yöntemi vardır.

1 – Rothenberger aqua rolex su kaçağı tespit cihazı,

2 – Sewerin su kaçak tespit dedektörü,

3 – Rothenberger veya ridgit endoskopi kamerası,

4 – Termal kamera,

cihazli-sistemle-su-kacagi-bulma

Gibi birkaç tarama – bulma ekipmanına ihtiyaç vardır. Yukarıda belirtilen su sızması sorunlarının çözümü için minimum  gerekli malmeze listesidir. Bir bölgede su sızıyor ise noktasal tespitin yapılması için ilk öncelik olarak temiz su borularında mı yoksa pis su gider hatlarında mı kaçak var onun tespiti yapılır. Ardından temiz su için kullanılacak akustik dinlemeli su kaçak tespit cihazı kullanılır, bölge noktası bulunarak onarılır. Eğer pis su gider hatlarında su sızması olduğu anlaşılır ise bunun tespit şeklide pis su borularının içerisine gönderilen kamera sistemi ile ekrandan izlenilerek sorunun ne olduğu görülür, servis talep eden kişilere ekranda sorun gösterilip birkaç çözüm yöntemi sunulur. Bu yöntemler etrafa en az zarar vermek ve en düşük maliyet ile sorunu çözme yollarıdır. Eğer sorun kombi ve petekler ile alakalı bir sızıntı ise tespit edildikten sonra iki çeşit onarma yöntemi vardır.

1 – Kırarak boruda ki delinen bölgeyi kesip yeni boru eklenmesi,

2 – Hiç bir yeri kırmadan kombiye uygulanacak kimyasal ilaç ile onarım yapılması,

Yukarıda ki iki seçenek de maliyet ortalaması ile aşağı yukarı bir birine çok yakın bir ücrete denk gelmektedir. Örneğin kombi hattından peteklere giden boruda bir delinme var ve bu alan mutfak lavabosu altına, veya başka bir sorunlu alandan geçiyor ise o alanın kırılması için mutfak dezgahı, lavabosu vs. sökülmesi gerekir, bu sökülüp takılma işlemleri için mobilyacı çağırmanız, onarım sonrası fayansların yapılması için fayans ekiplerinin çağırılması gibi hesaplamar göz önünde bulundurulduğu zaman ilaçlı uygulamanın daha makul bir fiyat olduğu görülmektedir. Bunların yanı sıra o bölgenin günlerce kullanılamaması, etrafın dağınık olması size maddi ve manevi açıdan huzursuz etmeye yetebilecek bir durumdur. Bu yazımızda cihazlı sistemler kullanılarak olası su kaçaklarının nasıl bulunacağı, onarımı kısa ve özet şeklinde anlatılmıştır. Dilerseniz daha detaylı bilgi için sağ menüde bulunan merak ettiğiniz bölüm ile alakalı yazıları okuyabilir, profesyonellik ile herşeyin basit, hızlı ve düşük maliyetli olduğuna kendiniz karar verin. Firmamızı 7/24 arayarak servis talebinde bulunabilirsiniz.

FULL TESİSAT Türkiye`nin profesyonel su tesisat uzmanı.