Banyodan aşağı kata su sızıntısı üst banyodan akan su kaçağı tespiti 100 TL

Banyodan aşağı kata su sızıntısı üst banyodan akan su kaçağı tespiti 100 TL

Duş ve küvetler bütün banyolarda bulunur ve su kaçaklarına en çok neden olan bölgeler arasındadır. Duş alırken etrafa sıçrayan sular fayans aralarından veya süzgeç kenarlarından aşağı kata su sızmasına neden olabilir. Veya su giderlerinde kullanılan boruların zaman içerisinde deforme olma sonucu da alt kata su akacaktır.

banyodan-asagi-kata-su-sizintisi-ust-kattan-akinti

Banyo sızıntılarında bazen küçücük bir fayans delinmesi veya derz aralarından alt kata su sızması oluşabilmektedir. Bahsettiğimiz yer için söyle diyebilirsiniz: Bu küçük yerden aşağıya bu kadar çok su gidebilir mi? Evet bahsettiğimiz alanın boyutu suyun gidebilmesi için hiç bir sorun teşkil etmez. Su sızıntıları için küçük bir yol yetebilir. Duş alındığı esnada etrafa sıcrayan sular bir yol bularak aşağıda bulunan komşunuza, veya işyerinin tavanından süzülmesine neden olacaktır.Erken müdahale edilmeyen bölgelerde büyük hasara neden olur. Bu süreç uzadıkça döşeme veya fayans aralarının gevşemesine, derz aralarının yavaş yavaş genişlemesine sebebiyet everir. Sürekli kullanılan şampuan, duş jeli, sabun gibi bileşenlerde bulunan kimyasallar sonucu fayans araları ve boru içerisinde ki plastik contaların hasarlanması kaçınılmaz olur. Daha da kötüsü, nemlenmiş duvarlar ve zeminde bulunan sudan dolayı mobilyaların çürümesi ve ileriki aşama sağlığınızın etkilenmesi söz konusudur.

Banyoda ki Su sızıntı Sorun belirtileri:

1 – Vinil döşeme veya küvet yanında gevşek fayanslar.
2 – Duvar boyasında pullanma belirtileri, duşa yakın ahşaplarda kireçsi görünüm.
3 – Tavana veya kiriş üzerinde su lekeleri, su kabarcıkları.
4 – Küvet veya duş yakınındaki duvara veya yerde kalıp noktalar.

Çözümü Nedir ?

Çözüm için birkaç yol deneyebilirsiniz. Duş yaptığınız bölgede ki fayans aralarını kazıyarak yeni derz dolgusu çekebilirsiniz. Veya süzgeç içerisine lavabo aç dökebilirsiniz (boru içerisine zarar verdiği için önerilmez). Bu çalışmalar sonuç vermediyse firmamızı arayarak su kaçağı tespiti için randevu alabilirsiniz.

NOT: Bazen boru içersinde ki tıkanmalar sonucu da aşağı kata su sızıntısı oluştuğunu unutmayınız. Bu tür konular için firmamızı arayarak profesyonel ekiplerimizden bilgi alabilirsiniz.