Azzamet Üsküdar Su kaçağı bulma su sızıntı tespiti

Azzamet Üsküdar Su kaçağı bulma su sızıntı tespiti

Su sızıntı tespit ve patlak su boruları her zaman hızlı bir şekilde bulunamayabilir. Bazen 1 saat veya 2 saat kadar sürebilen tespit çalışması gerektirebilir. Bunun sebebi bazı bina yapılarında su tesisat borularının çok fazla derinde olması, boruda ki çatlaktan sızan suyun çok küçük bir alandan sızması da işi zorlaştırabilir. Fakat bunların hiçbiri profesyonel ekiplerimiz için ciddi bir problem değildir. En az 10-15 yıllık deneyimli ustalarımız ciddi bir eğitim sürecinden sonra su kaçağı bulma konusunda tecrübelerini kazandıktan sonra servislere çıkabilirler.

azamet-uskudar-su-kacagi-bulma-su-sizinti-tespiti

Bir su kaçak sorununu düzeltmek için cihaz kullanmak %95 nokta tespiti ile kaçağın olduğu bölgeyi bulmak için kullanılır. Çok su sızıntı kaçağı var ise, veya müşterilerimizin sudan dolayı muduriyetleri var ise aynı gün içerisinde de tamir edilmesi gerektiğini biliyoruz. Aksi takdirde, bir gün önceden randevu alınması gerekebilir.

Müşterilerimizin ve yerel trafik için kesintileri en aza indirmek için, biz de yeri, yol koşulları ve trafik bağlı olarak, bu süreyi en kısa zamanda telafi etmeye çalışıyoruz.

EĞER SU SIZINTISI DIŞ ALANDA İSE ?

Büyük çaplı borular, onlar PVC, beton, çelik veya demir olup olmadığını, çok daha az sesli küçük çaplı borular daha az su sızıntıları iletir. Ve, geniş çaplı borular küçük çaplı borulardan daha düşük frekanslı sesler iletir.

Kumlu topraklarda ve özellikle taze gömülü boru hattı üzerinden çok gevşek topraklarda, çok iyi su sızıntıları sesleri iletmesi beklenemz. Sert, sıkıştırılmış toprak iyi su sızıntıları sesleri iletir. Toprak çok hızlı bir şekilde su sızıntıları sesleri emer. Sadece 3 veya 4 metre olan su hatlarında sızıntı derin derin hatlarında sızıntı daha zemin yüzeyindeki duymak çok daha kolay. 7 veya 8 metre derinliğinde de, iyi su basıncı ile sadece çok büyük sızıntılar yüzeyde duyulmasını yeterli gürültü üretecektir.