Abdüllatif Atakent Su kaçağı Bulma Cihaz nasıl bulur

Abdüllatif Atakent Su kaçağı Bulma Cihaz nasıl bulur

Abdüllatif Atakent Su kaçağı Bulma Cihaz nasıl bulur, 99 TL Genellikle sabit statik gürültü gibi gelen sesler her zaman 30 psi veya daha yüksek su basıncı ile borularda hissedilir. Sızıntı mevcut olan tek yer su borusu olmayabilir. Bunun yanı sıra klozetin arkasından veya banyo kabininden de su sızıntısı mümkündür. Cihazlarda duyulan diğer sesler genellikle uğultu, yan daireden gelen sesler, tv sesi gibi ayırt edilmesi gerekir. Bunun en iyi sonuca ulaşılması için açık tv, radyo gibi sesli cihazlar kapatılmalıdır. Yan dairede, üst ve alt komşularınızdan kısa bir süreliğini sessiz olmalarını rica edebilirsiniz.  Aklınızda olan sorular genellikle şu şekilde olabilir, Bir sızıntı var mı? Su faturam neden bu kadar yüksek geliyor? Duvarlar da ki sararmanın sebebi nedir? Duvarlarda nem oluşuyor ne yapmalıyım gibi bir çok sorunun cevabını hepimiz merak ediyoruz.

abdullatif-atakent-su-kacagi-bulma-cihazla

Cihaz kullanırken hangi faktörler su kaçak sesini etkiler?

Borularda iletilir ve toprak yüzeyine iletilen su sızıntıları tarafından yapılan seslerin ses yüksekliği ve frekans aralığı etkileyen çeşitli faktörler vardır:

Borudaki su basıncı,

Boru malzeme ve boru çapı,

Toprak tipi ve toprak sıkıştırma gücü,

Boru üzerinde toprak derinliği,

Yüzey kapak: çim, gevşek toprak, asfalt, beton döşeme, vb

Kaçak sesinin ses yüksekliği ya da şiddeti, boru içindeki su basıncı (bir sınıra kadar) ile doğrudan orantılıdır:

Ses Yoğunluğu (ses şiddeti)  Su Basıncı

Demir şebeke borusu, bakır , plastik ve çelik borular, metal borular, PVC borular veya asbest çimento borularına göre daha yüksek sesle ve daha yüksek frekans olan su sızıntısı sesleri iletir. Bu nedenle, boru malzemesinin bilgisi önemlidir.

HER ÇEŞİT SU SIZINTI VE KAÇAKLARI İÇİN FİRMAMIZI ARAYABİLİRSİNİZ.

0216 594 83 94 – 0212 442 59 99 – 0532 160 48 35